ИНФО ⛵

ИНФО ⛵

КРФ ВИДЕО Станови и вили на Крф Фериботи КРФ ЕДРИЛИЧАРСКА празници

Овде ќе ги најдете сите информации за вашиот одмор на Крф. Можете да книга соби, посета на местата виртуелна тура, ќе најдете информации за тоа што да се направи, што да се види за време на вашиот одмор на Крф.

На празниците на Крф Тие се полни со различни. Наведени како Emerald Isle, Едемската градина, среќен островот и, исто така, – Хомер – како убава и богата земја, овој остров сега има голема одморалишта, полу-скриени рибарски села. Плажите се или камчиња на песок.

Крф

А Крф и можете да очекувате да се најде себеси лице в лице со изненадувачки број на егзотични птици – вклучувајќи пеликани. и се сеќавам Крф д’ исто така познат за желки !

Со право на информации на празници Крф Тие можат да бидат доста економичен. Островот нуди морето, единствена, песок и ноќен живот. Едноставно кликнете на вистинските места и се собираат сите информации однапред. овде можете книга фериботи, и да се најде соби, би o Хотели кои се во право за вас.

Крф Апартмани

Крф – Тоа е да се има, се ценети во минатото од страна на многу популации, вклучувајќи го и Коринќаните, i Romani, Венецијанците, Византијците, француски и англиски – Тој имаше шарени историја, како што е докажано од страна на архитектонски остатоци од островот: тврдини, музеи, храмови и цркви . Ова значи дека Крф Ќе најдете нивното влијание се уште.

Да се ​​истражуваат на островот и’ и изнајмување на автомобили или мотор. иако во Крф од јавните услуги, ако планирате да турнеја на островот е препорачливо да имате возило.

изнајмување на Крф

На плажите на Крф Тие се едни од најубавите на Грција. Тоа е тешко да се избере кој е најдобар. Тоа зависи од индивидуалните преференции: Песочни плажи или Pubbles? криви или скриени заливите струи? на плажа Pelekas се препорачува. А половина месечина на песок со позадина на Низ ридовите, како и во разгледница. Glyfada тоа е друга препорачана плажа. За најмалите, разгледа Sidari Брег. Плитките води и плажа ресторани (со менија за деца) го прават тоа плажа користи од страна на семејствата со деца. Слично, Агиос Gordios е најпосакувана од страна на семејствата малку поактивни. го препорачува “нуркањето” (односно нуркање со маска за нуркање и цевки) Еве го отвора еден свет на нови бои со darting училишта на риба, anemones и желки леќа, не пропуштајте!

Плажи Крф

ноќен живот – ноќен живот – Крф за млади

секоја плажа Крф Таа има своја бар или кафеана да Ви ги ажурираат од утро до мрак. Крф исто така, има репутација за да биде еден остров на партијата, Но, ако сте во потрага за тивка вечер прочитате подолу,. Постојат многу места за да се релаксираат, каде што може да се пие во вечерните часови, без музика удар во позадина. Таа се чувствува како дома во таверните на Glyfada, каде можете да уживате во убавото зајдисонце пијалок. Immortal Џон Provate, каде вечери се сите за релаксирачки да јадат и да уживаат во добар шише вино. Или чекор назад и празникот на спокојството Kalami со своите плажа бар.

Ако сакате да ја забава ноќта, ноќ бувови се расипуваат за избор. Спотот е број еден кафе. Целосно полна со барови и клубови, оваа област никогаш не запира. или дискотеки на Стариот град на град Крф со своите лента дискотеки и барови жив. Или проверете на пристаништето во Kassiopi, каде што ќе најдете бар трендовски, и различни видови на коктели.

Место Крф Ако сакате да видите некои бар бузуки. Тука е крајот.

Крф Ноќен живот

 

Крф со младите: Посетете го забавниот парк Крф Акваленд, отворен во мај – октомври Крф Aqualand

Не пропуштајте други делови на сајтот,, и ако ви треба информација за бродови, поднесување на Крф и нешто друго

КРФ ВИДЕО Станови и вили на Крф Фериботи КРФ ЕДРИЛИЧАРСКА празници