Што да посетите

Што да посетите

КРФ ВИДЕО Станови и вили на Крф Фериботи КРФ ЕДРИЛИЧАРСКА празници

Што да посетите во Крф

Крф е познат по фантастични плажи. Посетете ја страницата плажи на Крф за фотографии и мапи. За останатите, тоа се препорачува места:

Il palazzo d’Achille che si trova nel paesino di Gasturi Што да се направи на Крф

– Зимскиот’ “Bella Vista” sopra di Paleocastritsa, considerata la migliore veduta panoramica in Europa

– замоци: Gardichi, Cassiopi и Angelocastro.

– Селата Perithia Sinies, Тие се наоѓаат во северниот дел на островот, со камени куќи во планините.

– Во стариот дел на градот со продавници и барови.

– Околните острови, екскурзија.Крф

За оние кои сакаат да се види на зајдисонце незаборавно патување во северниот дел на островот Afionas. Afionas е мало село предизвикани од туристи. По паркинг, следете ги знаците или да побара “Sun Set” ќе има клупи да ви посакам добредојде на незаборавен поглед.

Subito dopo consigliato una cena in una Taverna locale sempre ad Afionas dove troverete la cucina tradizionale di Corfu in un ambiente a conduzione familiare. Предупредување достапни соби со поглед на овој прекрасен место.

One of the way to explore Corfu is by scooter or quad

изнајмување на скутер quad

BestCorfu.com може да ви помогне со вашиот ферибот, сместување и изнајмување.

За да добиете идеја на островот прочитате страница информации на Крф

локација’ Крф

Acharavi

Агиос Георгиос Северна

Агиос Gordios

Agioi Deka

Агиос Јоанис

Агиос Стефанос

Arilas

Avlaki

мажите

Место Крф

Cremythas

Dassia

Ermones

Gastouri

Glyfada

Gouvia

Kalami

Kassiopi

кафе

Kokini

Kommeno Bay

Korakiana

Loustri

Nissaki

Paleokastritsa

Перама

тркало

Сан Стефанос

Sidari

циничен

St George Јужна

Vigla

Лезбос

Mykon

КРФ ВИДЕО Станови и вили на Крф Фериботи КРФ ЕДРИЛИЧАРСКА празници