Политика за приватност

Политика за приватност

Кои сме ние

Нашата веб адреса е: http://BestCorfu.com

Кои лични податоци кои ги собираме и зошто ги собираме

коментари, контакт форми и Чатове

Кога посетителите да остават коментари, пополнете го формуларот за контакт или да разговарате со нас на сајтот собираме податоци. Ова може да вклучува IP адреса и пребарувачот на посетителот. Како и повеќето веб-сајт ние ги користиме трети лица за откривање помош спам и тие може да имаат пристап до овие податоци.

медиумите

Ако испратите слики на веб страната, треба да се избегне поставување слики со вградени податоци за локацијата (EXIF GPS) вклучени. Посетителите на веб-сајт може да го симнете и екстракт сите податоци за локација од слики на веб-сајтот.

Колачињата

Ако го оставите коментар на нашиот сајт можете да се одлучат во заштеда на вашето име, e-mail адреса и веб страната во cookies. Овие се за својата погодност, така што ќе не мора да се пополни во вашите детали за повторно кога ќе ја напуштат друг коментар. Овие колачиња ќе трае една година.

Вградени содржини од други веб-сајтови

Статии на овој сајт може да содржи вградени содржина (e.g. видеа, слики, статии, итн). Вградени содржини од други веб-сајтови се однесува на точно ист начин како и ако посетителот го посети друга веб-страница.

Овие веб-сајтови може да собира податоци за вас, употреба колачиња, вградување на дополнителни следење на трети лица, и следење на вашата интеракција со кои вградени содржина, вклучувајќи и следење на вашата интеракција со вградени содржина ако имаш сметка и да сте најавени на таа веб страница.

анализатор

Ние може да се користи од трети делови за цел Analytics.

Кои ги споделуваме вашите податоци со

Кога ќе се занимаваат со тебе можеби ќе треба да работат со нашите партнери и во тој случај ние споделување на податоци за вас. Нашите партнери се проверуваат, познат по нас и доверлив.

Колку долго ќе се задржи вашите податоци

Ако го оставите коментар, коментарот и метаподатоци се задржуваат на неодредено време. Ова е така може да се препознае и ги одобрува следење коментари автоматски наместо да ги држи во редица умереноста.

За корисниците кои се регистрирате на нашата веб страница (ако некој), ние, исто така, чување на лични информации тие ги обезбедуваат во нивните кориснички профил. Сите корисници може да се види, Уредување, или бришење на нивните лични податоци во секое време (освен тие не можат да го сменат корисничко име). Веб-администратори, исто така, може да се види и уредување на информациите.

Ако e-mail, разговор o пополнување на форма ние се задржи на податоци за разумна должина на време по бизнис има склучено.

Што ги имате во текот на вашите податоци

Ако имате сметка на овој сајт, или имаат лево коментари, може да побара да добие датотеката за извезување на личните податоци кои ги имаме за вас, вклучувајќи ги сите податоци што се предвидени за нас. Вие исто така може да побара да ги избришете сите лични податоци ги имаме за вас. Ова не ги вклучува сите податоци ние сме должни да ги чуваат за административни, законски, или за безбедносни цели.

Каде што ги испрати Вашите податоци

Visitor comments may be checked through an automated spam detection service. We use affiliate partners.

How to contact us

Via Email or a Chat Message

Additional information

Data we may keep are:

  • internet protocol address (IP);
  • browser type and parameters of the device used to access the website;
  • name of the internet service provider (ISP);
  • date and time of visit;
  • webpage the visitor connected from (referral), as well as the subsequent page upon exiting;
  • the number of clicks

How we protect your data

We store your data safely. Ние ги користиме само знам и доверливи партнери во индустријата. Периодично избришете сите податоци.

Ние ги користиме податоците што доброволно ни даваат со цел да ви помогне со вашиот распрашува; ова може да се случи преку нашите партнери. Ние никогаш не се продаде вашите податоци на трети лица.

Кои се процедурите за пробиени податоци имаме во место

Наша цел е да се задржи секое rilevant безбедно податоци. Ние се обидуваме да се задржи збирка на лични податоци на минимум, со цел да ги извршуваат бизнис со вас. Во случај на кршење ние ќе ги преземат сите можни мерки како што може во согласност со стандардите за индустријата

Што трети страни добиеме податоци од

Ние работиме со Филијалата на третиот дел доверлив и познати од нас.

Што автоматски донесување одлуки и / или профилирање правиме со податоци за корисникот

Ние не се директно направите било одлуки врз основа на корисник профилирање.

Огранок Линкови

Ние partecipate во Филијалата маркетинг програми. Сите линкови до овие сајтови може да заработите рекламирање такси и / или на Комисијата и да се наведени како такви каде што се појавуваат. Со купување преку нашите филијали, ние заработи парична комисијата и со тоа ќе ги поддржи нашите веб-сајт и ги чува сите информации што ги нудиме тука слободни и ни помага да се одржување на сите ажурирани информации.

Промените во оваа Изјава за приватност и Политика за колачиња

Ние имаат дискреционо право да се обнови политиката за приватност во било кое време. Ние ги охрабруваме корисниците да се провери оваа страница периодично за какви било промени. Кога тоа го правиме ние ќе ги ажурира датумот. Вие разбирате и се согласуваат дека тоа е ваша одговорност е да се видат оваа политика на приватност периодично да станат свесни за промените.

Вашето прифаќање на овие услови

Со користење на овој веб-сајт, ќе значи прифаќање на овие политики. Ако не се согласувате со овие политики, Ве молиме да не го користите нашата веб-страница. Вашиот континуираната употреба на нашето место, по објавувањето на промените на оваа политика ќе се смета како прифаќање на тие промени.