INFO ⛵

INFO ⛵

Korfuzit VIDEO Apartamente dhe vila në Korfuz Tragete në Korfuz PUSHIME LUNDRIMI

Këtu ju do të gjeni të gjitha informatat për pushimet në Korfuz. Ju mund të librit dhoma, vizitoni vendet turne virtual, ju do të gjeni informacion mbi çfarë të bëni, çfarë për të parë gjatë pushimeve tuaja në Korfuz.

Pushimet në Korfuz Ata janë plot me shumëllojshmëri. Referuar si Emerald Isle, Kopshti i Edenit, ishulli i lumtur dhe gjithashtu – nga Homeri – si një vend të bukur dhe të pasur, ky ishull ka tani e madhe vendpushimet, fshatrat gjysmë-fshehur peshkimit. Plazhet janë ose pebbles të rërës.

Corfu

A Corfu dhe ju mund të presin për të gjetur veten ballë për ballë me një numër të habitshme të zogjve ekzotike – përfshirë pelikanët. dhe mbani mend Corfu e’ gjithashtu i njohur për breshka !

Me informacionin e duhur në pushime Corfu Ata mund të jenë mjaft ekonomike. Ishull ofron deti, i vetëm, rërë dhe natës. Vetëm të shkojnë në vendet e drejtë dhe të mbledhur të gjithë informacionin paraprakisht. këtu ju Tragete libër, dhe për të gjetur dhoma, do o Hotels që janë të drejtë për ju.

Corfu Apartamente

Corfu – Ajo është duke qenë të vlerësuar në të kaluarën nga shumë popullsi, përfshirë Korintasve, I Romani, venedikasit, bizantinët, frëngjisht dhe anglisht – Ai ka pasur një histori të gjallë, siç tregohet nga mbetjet arkitektonike e ishullit: kalatë, Muzetë, tempuj dhe kisha . Kjo do të thotë se Corfu Ju do të gjeni ndikimin e tyre ende.

Për të eksploruar ishullin dhe’ mirë qira një makinë ose motoçikletë. Edhe pse në Corfu Ka shumë shërbime publike, në qoftë se keni ndërmend të udhëtojnë në ishull është e rekomanduar që të ketë një automjet.

Rental Corfu

Plazhet e Korfuzit Ata janë ndër më të bukurat e Greqisë. Është e vështirë për të zgjedhur e cila është më e mira. Kjo varet nga preferencat individuale: Plazhet me rërë apo Pubbles? lakuar ose fshehur limane Rrymat? Beach Pelekas ajo është e rekomanduar. Një gjysmë moon e rërës me një sfond të kodrave të pyllëzuara, si në një kartolinë. Glyfada është një plazh tjetër i rekomanduar. Për të vegjlit, konsideroj Sidari Beach. Ujërat e cekët dhe restorantet e plazhit (me menutë për fëmijë) e bëjnë atë një plazh preferuar nga familjet me fëmijë. në mënyrë të ngjashme, Aghios Gordios është i preferuar nga familjet pak më aktive. Recommended atë “snorkeling” (dmth zhytje me një maskë zhytjeje dhe tub) Këtu ajo hap një botë e ngjyra të reja me vrullshëm shkollat ​​e peshkut, anemones dhe breshka lente, mos humbasë!

Plazhet Corfu

nightlife – nightlife – Corfu për të rinj

Çdo plazh Corfu Ajo ka bar e vet apo tavernë për të mbajtur ju përditësuar nga agimi deri në muzg. Corfu gjithashtu ai ka një reputacion për të qenë një ishull i partisë, por nëse ju jeni duke kërkuar për një mbrëmje të qetë lexoni më poshtë. Ka shumë vende për t'u çlodhur, ku ju mund të pini në mbrëmje, nuk ka muzikë pounding në sfond. Ajo ndjehet si në shtëpi në taverna të Glyfada, ku ju mund të gëzojnë pije të bukur muzg. Immortal John jo shtetërore, ku mbrëmje janë të gjitha në lidhje me të relaksuar për të ngrënë dhe të gëzojnë një shishe të mirë të verës. Ose një mbrapa hap dhe festë në qetësinë Kalami me bar e saj plazh.

Nëse ju dëshironi natë fun, owls natës janë prishur për zgjedhje. Spot është numër një kafe. mbushur plotësisht me bare dhe klube, Kjo zonë nuk ndalet. ose diskotekat il Qytetin e Vjetër të qytetit të Korfuzit me rrip e saj diskotekat dhe bare të gjalla. Ose shikoni limanin e Kassiopi, ku ju do të gjeni bar llojet modës, dhe të ndryshme të kokteje.

Corfu Town Nëse ju doni të shihni disa bar buzuku. Këtu ajo është vonë.

Corfu Nightlife

 

Corfu me të rinjtë: Për të vizituar parkun argëtues ujor Korfuz Aqualand hapur maj – tetor Corfu Aqualand

Mos humbisni seksionet e tjera të faqes, dhe në qoftë se keni nevojë për informacion mbi anije, banesë një Corfu dhe diçka tjetër

Korfuzit VIDEO Apartamente dhe vila në Korfuz Tragete në Korfuz PUSHIME LUNDRIMI