Cfare te vizitoni

Cfare te vizitoni

Korfuzit VIDEO Apartamente dhe vila në Korfuz Tragete në Korfuz PUSHIME LUNDRIMI

Çfarë duhet të vizitojë në Korfuz

Corfu është i njohur për plazhet fantastike. Vizito faqen plazhet Corfu për fotot dhe hartat. Për pjesën tjetër, këto janë vende të rekomanduara:

Il palazzo d’Achille che si trova nel paesino di Gasturi Çfarë do të bëni në Korfuz

– turistik’ “Bella Vista” sopra di Paleocastritsa, considerata la migliore veduta panoramica in Europa

– kështjella: Gardichi, Cassiopi dhe Angelocastro.

– Fshatrat e Perithia Sinies, Ato janë të vendosura në pjesën veriore të ishullit, me shtëpi guri në male.

– Qyteti i vjetër me dyqane dhe bare.

– Ishujt pranë, një ekskursion.Corfu

Për ata që duan të shohin një udhëtimit të paharrueshme muzg në veri të ishullit Afionas. Afionas është një fshat i vogël i punuar nga turistët. Pas parkim, ndiqni shenjat ose të kërkojë “Sun Set” Nuk do të jetë grupe të ju mirëpresim në një pamje të paharrueshme.

Subito dopo consigliato una cena in una Taverna locale sempre ad Afionas dove troverete la cucina tradizionale di Corfu in un ambiente a conduzione familiare. Warning dhoma në dispozicion me pamje këtë vend të mrekullueshëm.

One of the way to explore Corfu is by scooter or quad

skuter me qira kuadrat

BestCorfu.com mund të ju ndihmojë me traget tuaj, strehim dhe Rentals.

Për të marrë një ide në ishullin lexoni faqen informacion mbi Korfuz

vend’ Corfu

Acharavi

Aghios Georgios North

Aghios Gordios

Agioi Deka

Agios Ioannis

Agios Stefanos

Arilas

Avlaki

burra

Corfu Town

Cremythas

Dassia

Ermones

Gastouri

Glyfada

Gouvia

Kalami

Kassiopi

kafe

Kokini

Kommeno Bay

Korakiana

Loustri

Nissaki

Paleokastritsa

Perama

timon

San Stefanos

Sidari

cinik

St George Jugut

Vigla

Lesbos

Mykon

Korfuzit VIDEO Apartamente dhe vila në Korfuz Tragete në Korfuz PUSHIME LUNDRIMI