Plazhet më të mira të Korfuzit

Plazhet më të mira të Korfuzit

Plazhet më të mira të Korfuzit janë;

Agios Gordios
burra
Dassia
beach Glyfada
Kontogialos
Myrtiotissa
Paleokastritsa

Paleokastritsa Kjo është një nga pikat më të njohura në ishullin e Corfu, gjashtë gjiret e vogla me ujërat e qartë incerdibilmente mbërthyer në një vijë bregdetare prej kodrave dhe promontories e pasur me pemë ulliri, cypresses dhe limon.

Paleokastritsa kombinon panoramën e ujit blu-gjelbër me gjiret piktoreske shkëmbore. Këtu ju mund të shihni manastirin bizantine e Panagia Paleokastritissa. Paleokastritsa përbëhet nga një seri fole e thellë dhe shkëmbinjtë,dhe ajo është e vendosur në bregun perëndimor të Korfuzit. Ndiqni North Main rrugës nga qyteti i Corfu. A Gouvia, rruga ndan në dy pjesë dhe të ndjekë të majtë në kryqëzim, raportuar të Paleokastritsa. Kjo është një’ rrugë tjetër që të çon direkt në
Paleokastritsa faqe pas një seri të bays bukur jeshile, pas rreth 20 km. Ky plazh nuk është e rekomanduar për njerëzit me probleme të lëvizshmërisë, me rrota ose sëmundjet kardiake. Për parkingjet shumë të madhe parkimi në port.

Ankorim për anije në Paleokastritsa : Nuk është një port i vogël i cili është shumë i zënë. Është gjithashtu e mundur për kënetë off në gjiret strehuar, por ju duhet të jetë jashtëzakonisht vigjilent të shkëmbinjve.

Acharavi
Sidari

Sidari është turistik më i njohur turistik në veri të Corfu dhe një nga gjërat për të bërë. Ajo është në distancë prej 32 km larg nga Corfu Town. Ai fitoi famë në mbarë botën,për shkak të famshme “Kanali d 'Amour”. Kjo është një dukuri e rrallë natyrore. Kjo është një rrugë nëntokësore midis dy shkëmbinjve që vizitori mund të ecin lehtë, për shkak të ujërave të cekëta, Ky hap është e rekomanduar për simulim. Ka edhe shumë shpella nën kanalin. Beach Sidari Ai ka qenë dhënë Flag Blue. Plazhi është i mrekullueshëm davvera. Shkëmbinjtë e bardhë duken si skulptura dhe ujërat e qartë blu përbëjnë një kuadër të shijshme. Përtej kanalit D 'Amour në Sidari ju gjithashtu mund të notuar në gjiret e vogla që marrin formë në mesin e shkëmbinjve. Këtu ju do të gjeni objekte turistike të tilla si bare dhe taverna. Plazhi është i kapshëm nga rruga kryesore përmes fshatit. Ka parking mjaftueshëm pas plazhit të Sidari, por kjo është shpesh shumë e mbushur me njerëz dhe ju mund të keni për të parkuar në rrugë, jo shumë larg nga Cadra spiaggia.Troverete dhe sunbeds. Le dushe pranë Canal d'Amour. rekomanduar për fëmijët: ajo është një, plazh me rërë shumë e ulët, ideale për fëmijët. Ju do të gjeni qendra ujore dhe disa pika për Rentals varkë për të eksploruar bregdetin përreth.

Arillas
timon
beach Paramonas
Agios Georgios (jug)
Maltë
beach Issos – Afrika e Korfuzit
kafe
Agios Georgios Pagesa

Këtu është hartë për sidponibilitá e strehim nga deti


Booking.com